ucuz takipçi satın al
Seo Konuları

5 Yöntem İle Blog Etkileşiminizi Arttırın !

Blog yazarların en can sıkan noktalardan bir tanese etkileşim almaması. Günlük düzenli ve yapılan bloglar bile bazen arama motorlarında görünmeyebilir. Bu durum sizin emeğinizi boşa çıkartmak demektir. Blogların etkileşim alması için 5 tane ipucu vereceğim.

Bloğunuzun temel ziyaretçi almamsının sebebi şunlardır;

  • Bloğunuzun yeni açılması ve alan adınızın yeni olması.
  • Blog sayfanızın doğru ve ayarlarınızın doğru yapılmış olması.
  • Blog sayfanızın url kısmı başlık ile aynı olması.
  • Blogunuzdaki makaleler ve konular benzersiz olması (copy/paste yapmamak.).
  • Bloğunuzda seo çalışmaları yapmak.
  • Makaleleriniz seo uyumlu yazarak hiti arttırmak.
  • Alan adınızın daha önce hiç alınmaması.

Alan adınızın yeni olması sizin internet aleminde ilk defa görünmesi demektir arama motorları sizi ilk defa tanır ve sizi indekslemeye başlar. Bu durum uzun sürebilir. Alan adınızın hemen indekslenmesi isterseniz sosyal medya araçlarını güzel ve kullanışlı hale getirin.

Blog Anasayfasının Doğru Ayarlanması

Blog anasayfası sizin sitenizin kimliğini belirler. Gelen ziyaretçiler sizin siteniz hakkında bilgileri alır ve sizin sitenizin kimliğini öğrenir. Hedef kitleniz kimler? Hedef kitleniz web üzerinde ne kadar zaman geçiriyor? Tüm bu sorulara vereceğiniz cevap blog sayfanızın etkileşime girmesi konusunda doğrudan etkileşim haline gelir.

Blog Sayfasının Url Ayarlaması

Blog url kısmı eğer letrx.com/post?=128 gözükmesi sitenizin indeklenmesi nerdeyse imkansızdır. Sitenizin yazdığınızın makale ile doğru orantılı olmasıdır. Örnek bir indekslenebilir site url kısmı letrx.com/makale-yazarak-para-kazanma örnek bu arama motorlarında indekslenebilir bir url kısmıdır.

Özgün Ve Kaliteli Makale Üretmek

Sitenizdeki makaleler tamamen siz tarafından yazılması gerekmektedir. Başka sitelerden kopyalayıp yapıştırmak sitenizin için çok kötü bir durumdur. Arama motorları sitenizin başka siteden makale aldığınız anlar ve sitenizi indekslemez. Makalelerin size ait olması indekslenme durumu üst seviyelere çıkartır. Makalelerinizde resim ve video kullanmak bu seviyeyi arttırır.

Seo Kurallarına Uymak

Sitenizin seo kurallarına uygun olup olmadığını öğrenmek artık çok kolay. Bu linkten sitenizin seo puanını öğrenebilirsiniz : https://wmaraci.com/seo-analiz Analizi yaptıktan sonra siteniz hakkında uygulanması gereken bazı detaylar verecektir bunları uygulayarak sitenizin hitini ve seo kurallarına uymasını sağlayabilirsiniz.

Örnek bir seo puanı ;

instagram hesap kapatma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu