ucuz takipçi satın al
Siber Güvenlik

Bug Bounty Hall Of Fame Nedir ?

Bug Bounty nedir adlı konumuzu hatırlayanlar bilir nasıl para kazanacağımızı anlatmıştım. Şimdi ise bug bounty ile hall of fame listesine girmeyi anlatacağım. Diğer Bug Bounty Konumuz için : TIKLA

İlk olarak açık bulduğumuz sitenin bug bounty kapsamında bir programı var mı ona bakalım. Ben Avrupa Birliğinde bir açık buldum ve bildirmek istiyorum hemen google amcaya Avrupa Birliğinin hall of fame veya bug bounty kapsamlı bir program var mı ona bakalım.

Google amcada aradığımızda en üstte hall of fame listesi çıktı demek oluyor ki bir bug bounty kapsamında programları var hemen kurallara bakmamız lazım. Kurllarda bizim için önemli şeyler yazmakta kurallara uymaz isek herhangi bir ödül alamayız. Bu bizim için boşa çaba demektir.

Burda bug bounty kapsamındaki kurallar yazıyor Türkçeye çevirerek kuralları okuyabilirsiniz. Kurallarda bize istenenleri yapmamız gerekmektedir. Aksi takdirde hiçbir şekilde ödül alamayız. Kuralda bize reports@cert.europa.eu mailine atmamızı istiyor hemen mailimizi atalım.

Mailimizi kurallara uygun şekilde atmamız gerekmektedir. Açığı nasıl kullandığınızı anlatın. Video ve görseller ile maili zenginleştirin. Maili okuyan güvenlik uzmanlarının anlaması daha kolay olacaktır.

Attığımız mailden hemen 1 güne yakın sonra maile cevap geldi ve adımızı hall of fame listesine ekleyeceklerini ve bizim adımızı ve iletişim adresini istediklerini söylediler.

Adımızı ve iletşim adresimizi girdikten sonra maile cevap verelim. Adımızı Hall of fame listesine eklemeleri 1 günü bulur. Hemen ardından hall of fame listesine bakalım adımızı eklemişler mi ?

VEE MUTLU SON. Adımızı onur listesine eklemişler. Onur listesinin linki : https://cert.europa.eu/cert/newsletter/en/latest_HallOfFame_.html

instagram hesap kapatma

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu