ucuz takipçi satın al
Seo Konuları

En İyi WordPress Cache Eklentileri 2020

Önbellek Eklentisi Neden Önemlidir ?

Web sitenizin hızını etkileyen en etkili yöntemlerden birisi cache yani önbellek eklentileridir. Web sitenizdeki içerikleri özel html halinde sunucuda saklayarak ziyaretçinin bir sonraki ziyaretinde hızlıca ulaşmasını sağlar.

Hızlı açılan siteler google veya diğer arama motorları tarafından iyi karşılanmaktadır. Siteniz ne kadar hızlı ise index alma oranınız o kadar yüksektir.

Önbelleğe Alma (Caching) Nedir?

Site hızlandırmada en çok kullanılan yöntemlerden birisi önbellek eklentileridir. Sitenize gelen ziyaretçiler ilk girişinde sitenizdeki arama kutuları, resimler, yazılar, başlıklar ve eklentiler, ziyaretçiye gönderilir ve bu biraz zaman alır.

İşte bu durumda cache eklentileri yardımımıza koşuyor sitemizin hızlı açılmasını ve ziyaretçilerin memnun kalmasını sağlıyor. Bu durum şu şekilde işliyor açılmak istenen sayfayı Ram’e yada Diske kaydederek hızlı açılmasını sağlamaktadır.

Özetleyecek olursak ; önbellek işi sitenizin görüntülenmiş halini sıkıştırılmış halde saklar ve sunucunun görevini üstlenir. Önbellekten sitenizin hızlı yüklenmesini sağlar.

Cache Eklentilerinin Yararları Nelerdir?

Site hızlandırma yöntemlerinden şüphesiz en iyisidir, sitenize katkısı oldukça yüksektir. Gelen ziyaretçileri memnun eder ve geç yüklenme sorununa çözüm bulur.

Yavaş yüklenen siteler kullancılar için kötü bir durumdur. Bu duruma cache eklentileri el atmaktadır. Bu durumda ziyaretçi kaybetmenizi engeller. Hızlı açılan sayfa sitenizin Seo açısından yükselmenizi sağlar.

En İyi WordPress Cache Eklentileri

1- LiteSpeed Cache

5 Milyondan fazla indirildi, sayfa açılma hızını önemli düzeyde düşeren eklentidir. Bunun gibi birbirinden güzel özelliklerle diğer WordPress önbellek eklentilerinden ayrılan LiteSpeed Cache, üstün performansa ve kullanıcılarınız için daha hızlı bir tecrübeye dönüşür.

2- W3 Total Cache

Her hosting ile uyumlu, mobil uyumluluğu, ücretsiz ssl ve ücretsiz dağıtım yapan bir eklentidir. Yüzbinlerce olumlu yorum ile cache işlemlerinde 1 numara olmakta.

3- WP Rocket

Basit arayüzü ile kolay kurumu sağlamakta genel olarak satış yani online alışveriş siteleri için tasarlanmıştır. Ücretsiz sürümü bulunmayan cache servisidir. Sayfanın görünmeyen kısmında farenin hareketlerine göre çalışmakta aşağı indikçe yüklenmesini sağlar Lazyload özelliğiyle bunu sağlamakta.

Sitenizini hızlandırmakta CloudFlare ile uyumludur. 2 Kat verim alabilirsiniz.

instagram hesap kapatma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu